Technické informace, popis funkce a cenové relace

KACHLOVÁ KAMNA


Kachlová kamna jsou topidla, dimenzována kamnářem jako přídavný či hlavní zdroj vytápění a bývají často dominantou místnosti nebo i celého objektu.  Kamna jsou většinou individuálně stavěna přímo u zákazníka v interiéru, a to z keramických materiálů jako jsou například kachle, šamotové tvarovky a kamnářská hlína.

Plášť kamen, tedy to co je vnímáno fakticky zákazníkem na první pohled, nemusí být vždy vystavěn z keramických kachlů, často jsou používané i jiné materiály jako je kamnářská omítka, přírodní kámen anebo kombinace akumulačních materiálů. Kamna se skládají z ohniště, které je konstrukčně řešeno pomocí šamotových cihel, desek a tvarovek, variantou šamotového ohniště je průmyslově vyráběná kamnová vložka. V topeništi dochází při procesu hoření dřeva k přeměně energie uložené v palivu na energii tepelnou. Nedílnou součástí kachlových kamen je tahový systém, kterým proudí horké spaliny z topeniště a dochází tak k odebírání uvolněné energie. Především horizontálním sáláním je následně tato energie pomocí pláště kachlových kamen předávána do obytného prostoru v podobě příjemného a zdravého sálavého tepla.

Pokud to dovolí stavební situace, je možné kachlová kamna projektovat tak, že se do nich přikládá z chodby či předsíně a zároveň mohou vytápět více místností současně. V kombinaci s akumulační nádrží a teplovodním výměníkem zabudovaným v kamnech je možné oslovit teplem i ostatní místnosti v objektu a napojit tak kachlová kamna na stávající či plánovaný topný systém. Vše má však své meze a ani kachlová kamna nejsou perpetum mobile. Rádi Vám poradíme při osobní schůzce v naší galerii kamen a krbů v Benešově nad Ploučnicí.

Konzultace je u nás nezávazná a bezplatná, jen je nutné se předem objednat pomocí našeho formuláře.


Cena kachlových kamen se odvíjí od kvality použitého materiálu, velikosti a celkové vybavenosti kamen. Menší kachlová kamna se dají pořídit již od 80.000,- Kč. U kamen s kamnovou vložkou, která jsou dimenzovaná na vytápění více místností, začíná cena kolem 200.000,- Kč bez DPH.

Proklik do galerie kachlových kamen© 2020, Kamnářství König – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑