Technické informace, popis funkce a cenové relace

KACHLOVÉ  KRBY

Kachlový krb zvládne bez obtíží vytápět určený prostor, ale přesto je nejčastěji dimenzován jako sekundární - dodatkový zdroj tepla. Kachlový krb je určený především pro všechny milovníky ohně, kteří se nechtějí vzdáKachlový krb v kombinaci se zdivemt velkého prosklení, příjemného sálavého tepla a zároveň ocení barevnost, různorodost a praktičnost keramických kachlů. Kombinace omítaného zdiva a keramických kachlů, případně i dalších materiálů jako je dřevo či kov, nezná hranice, a tak vznikají díky odvaze a nápaditosti kamnářů, architektů, ale i zákazníků nezřídka opravdu úžasná díla. Volba kvalitní krbové vložky zaručí bezpochyby pohled do plápolajících, čistě hořících plamenů.

Pokud je krb umístěn na chalupě, kde se zdržujeme jen přes víkend, je teplovzdušná – konvekční konstrukce topidla vyhovující. Prochladlou chalupu je potřeba co nejdříve ohřát, a to nám teplovzdušná varianta zajistí nejrychleji. Teplovzdušný krb funguje na principu proudění vzduchu. Studený vzduch vstupuje spodní mřížkou do komory krbu, ohřívá se o rozpálenou kovovou nebo litinovou krbovou vložku a vystupuje horní ventilační mřížkou zpět do místnosti.  

V trvale obytných prostorech je určitě výhodnější naplánovat sálavou akumulační variantu krbu. Sálavý způsob předávání tepla je nejzdravější a nejpříjemnější forma vytápění. Akumulační hmota zabudovaná uvnitř a keramický plášť kachlového krbu rozloží vytvořenou tepelnou energii do delšího časového intervalu. Teplo je příjemným sáláním rovnoměrně předáváno do interiéru a nedochází tak k nepříjemnému přetápění prostoru. Konvekční a sálavé provedení stavby kachlového krbu je možné případně také kombinovat.

 Konzultace je u nás nezávazná a bezplatná, jen je nutné se předem objednat pomocí našeho formuláře.


Cena kachlového krbu je vždy individuální, je to především součet cen za krbovou vložku, keramické opláštění, vnitřní život krbu a práci. Běžně se cena pohybuje kolem 200 až 300 tisíc Kč.

Proklik do galerie kachlových krbů.© 2020, Kamnářství König – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑