Technické informace, popis funkce a cenové relace

OTEVŘENÝ KRB


Otevřený krb - není to tak dlouho, co pojem krb nemohlo znamenat nic jiného, než otevřený krb - opravdový oheň!  Oheň, který je nyní zavřený za žáruvzdorným sklem krbové vložky, oheň- který nezaměnitelně člověk cítí všemiOtevřený krb smysly, oheň-který je prapůvodem všeho na zemi! Doba jde však nezadržitelně dál, a tak se nyní s otevřeným
krbem v interiéru setkáváme již spíše zřídka a to z několika důvodů.
Hlavním důvodem je jeho nízká účinnost, ta se pohybuje okolo 15 až 20 %. Další důvody logicky navazují, je to například velká spotřeba paliva a nepořádek kolem krbu vyvolaný četností přikládání a v neposlední řadě, také ohromná spotřeba spalovacího vzduchu. Prostě a jednoduše do nízkoenergetického nebo pasivního domu se krb jako topidlo ne zcela hodí.
Nezatracujme však otevřený krb a nezbavujme se zcela překrásného požitku při pohledu do plápolajících, hořících plamenů.
Otevřený krb má své místo a to například v krbové místnosti, jedná se o extra vyčleněný prostor většinou na okraji objektu, tato místnost je často
určená jen pro rodinné oslavy, párty a nebo pro romantické posezení  se sklenkou dobrého vína právě u otevřeného krbu, který bývá dominantou tohoto prostoru.
Další časté využití otevřeného krbu nalezneme v zahradní kuchyni. Krby jsousituovány v altánu, nebo pod přístřeškem a stále častěji jsou tyto prostory částečně, nebo zcela uzavíratelné například posuvnými prosklenými dveřmi. Díky uzavření jsou uživatelé chránění proti nevlídnému počasí a je tedy možné užívat si otevřeného krbu delší část roku.
Otevřený krb musí být správně dimenzován, s tím přímo souvisí dostatečný průřez komínu a přívod spalovacího vzduchu. Ohniště je nejčastěji vyzděno z kvalitních šamotových cihel, případně může být ohniště i litinové.
Stavbu otevřeného krbu není radno podceňovat.
 

Konzultace je u nás nezávazná a bezplatná, jen je nutné se předem objednat pomocí našeho formuláře.Cena otevřeného krbu je pochopitelně závislá na velikosti ohniště, na
vybavení krbu a na jeho provedení. Ceny se pohybují od 50 tisíc Kč výše.

Proklik do galerie krbů.© 2020, Kamnářství König – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑