Technické informace, popis funkce a cenové relace

KRBY

Krby moderní, krby rustikální, omítané, kamenné, krby s kovovým opláštěním anebo třeba krby s použitím kaleného skla. Do této kategorie jsme zařadili prostě všechny možné i nemožné varianty obezdění krbové vložky vyjma opláštění keramickými kachlemi - viz kategorie kachlové krby.Moderní krb s rohovou krbovou vložkou.

Design krbu, který je pojat moderně, bez nadbytečných a rušivých prvků s upřednostněním čistých tvarů a dokonalých linií, je v současnosti hojně vyhledávaným funkčním prvkem interiérů. Své místo si naleznou, ale také dříve často vyhledávané krby, stavěné z přírodního kamene v úpravě haklíkového zdiva.

Tak jako u kachlových krbů, jsou tyto stavby nejčastěji dimenzovány jako sekundární - dodatkový zdroj tepla. Stejně tak je i zde prioritní pohled do velkého prosklení krbové vložky. Škála prosklení krbových vložek je obdivuhodná. Rohové prosklení s ohýbaným sklem v jednom kuse, je již dnes standardem a o prismatických, či panoramatických variantách prosklení krbové vložky ani nemluvě.

Bez ohledu na opláštění krbů, lze konstrukci a funkčnost krbu přizpůsobit potřebám vytápěných, či temperovaných prostor a samozřejmě i představám zákazníka. Záleží tedy na dohodě, zda se bude jednat o krb teplovzdušný, nebo o krb sálavý s přesně dimenzovaným množstvím akumulační hmoty. Podrobnější technické vysvětlení funkčnosti obou variant naleznete v popisu kachlového krbu, viz tento odkaz.

Konzultace je u nás nezávazná a bezplatná, jen je nutné se předem objednat pomocí našeho formuláře.


Cena krbů je pochopitelně opět závislá na pracnosti a na komponentech, které budou při stavbě použity. Zde je cenové rozpětí opravdu velké a to od 100 do 300 tisíc Kč za běžný krb.

Proklik do galerie krbů.© 2020, Kamnářství König – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑