Technické informace, popis funkce a cenové relace

ZAHRADNÍ  KRB

Takovéto dílo je spíše vhodnější nazývat zahradní kuchyní s krbem, ve které dominuje právě otevřený krb. Součástí zahradních staveb není ale jen krb, patří sem také sporák na vaření a pečení, gril, pec, udírna, Zahradní krb s udírnoulednice nebo dokonce myčka nádobí. Jedná se prostě o multifunkční zařízení s nekonečnou škálou kulinářských možností. Časté umisťování zahradní kuchyně do krytého altánu, nebo přístřešku má prosté vysvětlení. Nejenom, že vaše posezení nepřeruší žádný déšť, ale hlavně si prodloužíte  grilovací sezónu až o několik měsíců.  Jak již bylo zmíněno, je těleso krbu v celé sestavě často dominantní a to i díky jeho všestrannému využití.

Součástí  krbu je i gril, který má samostatný, regulovaný přívod vzduchu. Krb je samozřejmě také vybaven otočným elektrickým rožněm a grilovacím roštem. Sporák s plotnou na vaření je vlastně ohništěm udírny a díky přepínací klapce, může zákazník využít i plnohodnotnou pečící troubu.

Nesmíme zapomenout na udírnu! Díky zdvojenému ohništi si přijde na své milovník studeného i teplého uzení. Nerezové tyčky a háčky na zavěšení potravin k vyuzení jsou, tak jako antikorová odkapávací miska součástí udící komory. Pomocí teploměru máte obsah udírny neustále pod kontrolou. Čím dál častěji je zahradní sestava doplněna o pec, pec nejen na pizzu, ale také na chléb, slané i sladké pečivo, dlouze vařené či pečené maso, zapékané pokrmy a vlastně na cokoli, na co si uživatel troufne. Je nám jasné, že seZahradní sestava s krbem, sporákem a udírnou zahradní kuchyně neobejde bez různých odkládacích a pracovních ploch. Proto se vždy snažíme zakomponovat do sestavy dostatečné množství takovýchto míst. Veškeré pracovní a odkládací plochy jsou opatřeny kamenným obkladem, nejčastěji přírodní žulou.

Zakomponovaný dřez s teplou a studenou vodou, elektrická varná plotýnka, lednice a případně i myčka nádobí je již jen další vybavení, které zjednoduší a zpříjemní čas strávený s rodinou a přáteli v zahradním posezení.

Konzultace je u nás nezávazná a bezplatná, jen je nutné se předem objednat pomocí našeho formuláře.


Ceny zahradních kuchyní jsou velmi rozdílné a záleží především na vybavenosti a tím i na pracnosti celého díla. Středně vybavenou sestavu lze pořídit již od 350.000,- Kč, ale zahradní sestava za 500 a více tisíc není rozhodně výjimkou.

Proklik do galerie zakradních krbů.© 2020, Kamnářství König – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑